Пішов з життя академік Дзяк Георгій Вікторович

Колегія Міністерства охорони здоров’я України з глибоким сумом сповіщає, що 24 листопада на 71 році пішов із життя видатний український вчений та організатор охорони здоров’я і медичної освіти, ректор ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» (1996-2016), член Президії Національної академії медичних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України у галузі науки та техніки, академік Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор ДЗЯК ГЕОРГІЙ ВІКТОРОВИЧ.

Дзяк Г.В. у 1968 році закінчив з відзнакою Дніпропетровський ордена Трудового Червоного Прапора медичний інститут за спеціальністю «лікувальна справа». У період навчання в аспірантурі Академії у 1970 році захистив кандидатську дисертацію «Особливості зовнішнього дихання і кардіогемодинаміки у спортсменів-плавців, підводників і водолазів».

У 1971 році був обраний асистентом кафедри госпітальної терапії ДМІ, у 1980 році блискуче захистив докторську дисертацію «Гіпертрофія і дистрофія міокарда як наслідок гіперфункції серця», яка визначила новий напрям у фундаментальних наукових дослідження у кардіології. З 1979 року – завідувач кафедри госпітальної терапії ДМІ. У 1983 році йому присвоєно звання професора. З 1987 року працював проректором з навчальної роботи та першим проректором. У 1996 році був призначений ректором Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України. Потім ще тричі викладацький та студентський колективи виявили йому високу довіру бути керманичем Академії. Останні демократичні вибори ректора ДМА у жовтні 2016 року знову підтвердили його беззаперечний авторитет та лідерство.

Академік Дзяк Георгій Вікторович був всесвітньо відомим ученим у галузі терапії та кардіології. Ним досліджено механізми адаптації хворих з ревматичними вадами серця, охарактеризовано типи порушень легеневого та серцевого кровообігу, запропоновано нові способи профілактики і лікування хворих на ревматизм, досліджено особливості порушень функції серця при гіпертонічній та ішемічній хворобах серця та вадах серця у різних вікових групах. Під його керівництвом розроблені сучасні стандарти та настанови щодо ішемічної хвороби серця, атеросклерозу, тромбоемболії, артеріальної гіпертензії та серцевої недостатності, які широко застосовуються у практичній медицині. За визначні наукові досягнення у 1997 році його було обрано дійсним членом Національної академії медичних наук України.

За двадцять років під керівництвом Георгія Вікторовича Дзяка Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України за рівнем якості підготовки лікарів і провізорів та пріоритетністю наукових досліджень увійшла до числа провідних східноєвропейських лідерів медичної освіти. Чисельні інновації в українській медичній освіті: ліцензійний інтегрований іспит, кредитно-модульна система підготовки, практично-орієнтовані іспити, були запроваджені як пілотні проекти під керівництвом Дзяка Г.В. саме в Академії. Про це свідчать чисельні закордонні відзнаки викладацького колективу та престижність навчання у Медичній академії на Дніпрі, яка стала відомою у багатьох країнах світу.

За його ініціативи була створена Університетська клініка Дніпропетровської медичної академії. За роки його подвижницької лікарської діяльності він особисто надав медичну допомогу не одному десятку тисяч хворих, які завжди будуть пам’ятати його як Лікаря від Бога.

Георгієм Вікторовичем Дзяком була підготовлена блискуча плеяда вчених та лікарів, які працюють в України й далеко за її межами. Під його керівництвом виконано понад 90 кандидатських та докторських дисертацій. Результати наукових досліджень академіка Дзяка Г.В. відображено у понад 500 наукових публікаціях, 40 монографіях, підручниках, навчальних посібниках, чисельних патентах на винаходи та наукові відкриття.

Влада та люди високо цінували високі людські та професійні якості академіка Дзяка Г.В. Він був неодноразово відзначений високими урядовими нагородами: орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (1997), ІІ ступеня (2001), медаллю «За заслуги в охороні здоров’я» імені М.Д. Стражеска (2001). Відзначений Почесними грамотами Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.

Академік Дзяк Г.В. був нагороджений золотою медаллю Альберта Швейцера за великі заслуги у справі гуманізму та медицини, орденом «Святого Станіслава» IV ступеня (2001). Його було обрано академіком Нью-Йоркської академії наук (1998) та Академії медицини Польщі (1998). Дзяк Г.В. був членом Європейського кардіологічного товариства, заступником голови Асоціації кардіологів України, дійсним членом Петровської академії наук та мистецтв Росії, міжнародної професорської асоціації. Він був Почесним громадянином м. Дніпропетровська депутатом Дніпропетровської міської ради, почесним членом Української федерації вчених
.
Відійшла у вічність душа Великої Людини, життя якої було до останку віддане людям. Його внесок у вітчизняну медицину, медичну освіту та науку залишаться назавжди на золотих скрижалях еліти України та у пам’яті людей. Пам’ять про шановного Георгія Вікторовича Дзяка завжди буде з нами. Висловлюємо глибоке співчуття рідним та близьким покійного, його науковій школі, викладачам, працівникам та студентам Дніпропетровської медичної академії.

Церемонія прощання відбудеться 26 листопада 2016 року з 11:00 у м. Дніпро,
у Палаці Студентів.
Науковий та освітній партнер компанія Servier
Засідання Київського кардіологічного товариства
20 лютого 2018 р. о 14.00, Готель «Експрес» ( м. Київ, бул. Шевченко 38/40, м. «Університет»)

Стражесківські читання «Актуальні питання сучасної кардіології»
1–2 березня 2018 р., м.Київ

Науково-практична конференція Асоціації ревматологів України
22-23 березня 2018р., м. Київ, Готель «Русь»

VIII конференція Української Асоціації фахівців з серцевої недостатності
19 квітня 2018 року, м.Київ, Конференц-хол «Депо»

VIII науково-практична конференція Асоціації аритмологів України
17–18 травня 2018 р., м.Київ, Готель «Русь»

Спільне засідання Київського кардіологічного товариства та Української Асоціації сімейної медицини
23 січня 2018 р. о 13.00, Готель «Експрес» ( м. Київ, бул. Шевченко 38/40, м. «Університет»)

Новорічне засідання Київського кардіологічного товариства
19 грудня 2017 р. о 14.00

Конкурс наукових робіт молодих вчених від компанії Sanofi

XI засідання Українського товариства з атеросклерозу «Новітні досягнення в діагностиці, профілактиці та лікуванні атеросклерозу та ІХС»
22 листопада 2017р, м. Київ, Конференц-хол “ДЕПО”

Засідання Київського кардіологічного товариства
21 листопада 2017 р. о 15.00

86 Конгрес Європейського товариства з атеросклерозу
5-8 травня 2018 року, м. Лісабон , Португалія

Науково-практична школа «Сучасне фармакологічне лікування серцевої недостатності»
7 листопада 2017 року, м. Запоріжжя

Конгрес Європейського товариства кардіологів 2017

VII Національний конгрес ревматологів України
18–20 жовтня 2017 р., м. Київ

XVIII Національний конгрес кардіологів України
20-22 вересня 2017р., м.Київ

Науково-практична конференція Асоціації з невідкладної кардіології «Міжнародні стандарти невідкладної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання: практичні аспекти впровадження в Україні»
8–9 червня 2017 року, м.Київ, Конгрес-готель «Пуща»

VII науково-практична конференція ВГО «Проти гіпертензії»: «Медико-соціальні проблеми артеріальної гіпертензії в Україні»
24–26 травня 2017р., м. Київ, готель «Ramada Encore Kiev»

VII науково-практична конференція Асоціації аритмологів України
18–19 травня 2017 р., м.Київ, готель «Русь»

VII конференція Української Асоціації фахівців з серцевої недостатності
18 – 19 квітня 2017 року, м.Київ, Готель «Русь»

XVI Київський курс коронарних реваскуляризацій
19-21 квітня 2017 року, м.Київ

Українська кадіологічна школа імені М.Д.Стражеска (в рамках Міжнародного медичного Форуму)
25 квітня 2017р., м.Київ, ВЦ «КиївЕкспоПлаза»

Засідання Київського кардіологічного товариства
21 березня 2017 р. о 15.00

20й воркшоп по катетерным абляциям 2-4 апреля 2017 года
Прага

Конференція Асоціації ревматологів України «Ревматичні хвороби: Межи повноважень популяційних та персоніфікованих методів лікування»
16-17 березня 2017р ., м. Київ

Стражесківські читання «Актуальні питання сучасної кардіології»
2–3 березня 2017 р., м.Київ

Коментар директора Центру акад. В.М.Коваленко щодо фінансування медичної науки в Україні

Засідання Київського кардіологічного товариства
24 січня 2017 р. о 15.00

Новорічне засідання Київського кардіологічного товариства
20 грудня 2016 р. о 15.00

Пішов з життя академік Дзяк Георгій Вікторович

X засідання Українського товариства з атеросклерозу «Багатофакторна профілактика атеросклерозу та його ускладнень»
23 листопада 2016р, м. Київ, Конгрес-центр готелю «Космополітъ»

Науково-практична конференція Асоціації ревматологів України «Прогнозування і упередження ускладнень перебігу та фармакотерапії ревматичних хвороб»

Всесвітній день серця

Українська кадіологічна школа імені М.Д.Стражеска
29-30 вересня 2016р., м. Львів, Готель «Львів»

XVII Національний конгрес кардіологів України

Пішов з життя доктор медичних наук Воронков Генріх Сергійович

Обговорення проекту Уніфікованого клінічного протоколу первинної, екстреної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги "Артеріальна гіпертензія"

Всеукраїнський реєстр пацієнтів з життєвозагрозливими захворюваннями серця

VI науково-практична конференція Всеукраїнського громадського об’єднання проти гіпертензії «Медико-соціальні проблеми артеріальної гіпертензії в Україні»
25–27 травня 2016р., м. Дніпро

VI науково-практична конференція Асоціації аритмологів України
19–20 травня 2016 р., м.Київ, готель «Русь»

Українська кадіологічна школа імені М.Д.Стражеска (в рамках Міжнародного медичного Форуму)
19 квітня 2016р., м.Київ, ВЦ «КиївЕкспоПлаза»

VI науково-практична конференція Української Асоціації фахівців з серцевої недостатності «Хронічна серцева недостатність в Україні: пріоритетні шляхи вирішення»
21 – 22 квітня 2016 року , м.Київ, готель «Космополітъ»

XV Київський курс коронарних реваскуляризацій
20-22 квітня 2016 року, м.Київ

Засідання Київського кардіологічного товариства
22 березня 2016 р. о 15.00

Науково-практична конференція Асоціації ревматологів України «Обґрунтування та напрямки інноваційної терапії в ревматології»
24-25 березня 2016р., м. Київ, готель "Русь"

Науково - практична конференція «Микола Дмитрович Стражеско - цінність ідей та клінічних поглядів”
3-4 березня 2016 р., м.Київ

Засідання Київського кардіологічного товариства
19 січня 2015 р. о 15.00

Оголошення про конкурс молодих вчених

Майстер-клас “Тактика ведення хворого з миготливою аритмією”
м.Запоріжжя, 17 грудня 2015р.

Новорічне засідання Київського кардіологічного товариства
22 грудня 2015 р. о 15.00

IX засідання Українського товариства з атеросклерозу «Сучасні підходи до діагностики та лікування атеросклерозу»
26 листопада 2015 р., готель "Русь"

Пішов з життя Герой України Геннадій Васильович Книшов

Науково-практична конференція Асоціації ревматологів України «Стандартизовані підходи до діагностики та лікування ревматичних хвороб»
22-23 жовтня 2015р., м. Київ, «Президент Готель»

Facebook сторінка ДУ ННЦ "Інститут кардіології ім акад МД Стражеска" НАМН України

XVI Національний конгрес кардіологів України
23–25 вересня 2015 року

Експертні консультативно-діагностичні та лікувальні центри

Звіт про проведення V конференції Української Асоціації фахівців з серцевої недостатності

V науково-практична конференція Всеукраїнського громадського об’єднання проти гіпертензії «Медико-соціальні проблеми артеріальної гіпертензії в Україні»
27–29 травня 2015р., м. Львів

V науково-практична конференція Асоціації аритмологів України
19-20 травня 2015р

Інформація для молодих кардіологів від Української асоціації фахівців з серцевої недостатності

Звернення Асоціації кардіологів України щодо публічного обговорення проекту Закону «Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування»

Науково-практична конференція «Стрес та серцево-судинні захворювання: національна стратегія в сучасних умовах України”, присвячена пам'яті акад. М.Д.Стражеска
4-5 березня 2015 р.