Адміністрація ДУ «Національний науковий центр ім. акад. М.Д. Стражеска НАМН України» дбає про безпеку своїх пацієнтів, постійно підвищуючи якість медичної допомоги. Регулярні навчання персоналу забезпечують впровадження сучасних методик та новітніх технологій для ефективного та безпечного лікування.

26 вересня 2024 року в нашій Клініці відбувся семінар, присвячений темі «Безпечна інфузія». Захід було організовано головною медичною сестрою Новицькою Раїсою Анатоліївною для молодших спеціалістів з медичною освітою всіх структурних підрозділів.

Мета заняття: зниження ризику передачі до пацієнта потенційно небезпечних мікроорганізмів та захист персоналу від мікрофлори пацієнта.

Для підвищення професійних навичок медперсоналу було створено реалістичні умови: навчання проводилось із використанням анатомічно точної моделі руки для внутрішньовенних ін’єкцій.

Особливу увагу було приділено важливим аспектам догляду за катетерами, тривалості їх використання, вчасному виявленню та запобіганню розвитку можливих ускладнень.

Також учасникам були представлені новітні технології у сфері виробництва периферичних катетерів та систем для внутрішньовенного введення інфузійних розчинів.

Семінар супроводжувався інтерактивним обговоренням із розбором реальних медичних випадків.

Безпека пацієнтів – наш пріоритет, професійність персоналу – наша гарантія!

10 травня 2023 року відбулися збори колективу наукових працівників державної установи “Національний науковий центр “Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М.Д. Стражеска Національної академії медичних наук України”  для обрання кандидатури на посаду генерального директора. На зборах були присутні наукові працівники науково-клінічних та лікувально-діагностичних підрозділів Центру. З них, з правом голосу, згідно Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», були присутні 123 особи із 138  наукових працівників (89,1%). Були заслухані виступи із програмами КОВАЛЕНКА Володимира Миколайовича та СІРЕНКА Юрія Миколайовича. Після доповідей кандидати відповідали на  запитання та відбулося обговорення. Було проведено таємне голосування за  результати якого: за КОВАЛЕНКА Володимира Миколайовича проголосували 69 (56,1%) наукових працівників, за СІРЕНКА Юрія Миколайовича – 53  (43,1%) та не підтримали жодного кандидата – 1 (0,8%).


Caravaggio Trial: Апіксабан не поступається низькомолекулярному гепарину при лікуванні онкоасоційованих венозних тромбоемболій

Новий оральний антикоагулянт (НОАК) апіксабан не поступається підшкірному дальтепарину для лікування онко-асоційованих венозних тромбоемболій (ВТЕ), Результати представлено на науковій віртуальній сесії ACC.20/WCC Virtual. Дослідження Caravaggio також продемонструвало видсутність підвищення великих кровотеч при застосуванні апіксабану.
Відповідно до останніх рекомендацій, едоксабан або ривароксабан показані для лікування ВТЕ у хворих на рак, однак клінічна користь цих препаратів обмежена підвищеним ризиком виникнення кровотеч, зокрема з шлунково-кишкового тракту